Komplikacje po usunięciu przepukliny pooperacyjnej

Witam, jestem 14 dni po usunięciu przepukliny pooperacyjnej powstałej w wyniku wcześniejszej operacji - histerectomii , cięcie pionowe. Po wstawieniu siatki polipropenylowej przed otrzewnowej prawa część brzucha w miejscu po przepuklinie nie ma w części tkanki tłuszczowej na wskutek czego ta część powłok brzusznych jest cofnięta o 1,5 cm tworząc dołek i pomarszczona skórę , czy pozostała mi tylko w przyszłości operacja plastyczna czy jest jeszcze jakaś nadzieja na prosty brzuch?

Proszę się nie martwić. Z reguły po dłuższym czasie około roku po operacji powoli takie zniekształcenia powłok powstałe na skutek ubytku tkanki tłuszczowej ulegają wyrównaniu. Dlatego w chwili obecnej proszę tym się nie przejmować i zacząć powoli systematycznie ćwiczyć mięśnie powłok brzusznych co doprowadzi do odpowiedniej redystrybucji tkanki łącznej. Jeśli do tego nie dojdzie w przeciągu około roku niestety, ale wtedy tylko pozostanie leczenie operacyjne (plastyka powłok brzusznych).