Konflikty z sąsiadami i wzburzenie emocjonalne

Witam. Moja mama od pewnego czasu ma poważny konflikt z sąsiadami. Mówi za ich plecami wyolbrzymione rzeczy, przy tym wpadając w taki jakby stan gniewu i silnej chęci opowiedzenia o swoich wyobrażeniach. Nie zważa ona na to czy ktoś chcę tego słuchać czy nie, podkreślając w kółko.. że ona tylko mówi. Po tych napadach i próbach wytłumaczenia jej że nas nie interesuje życie innych bywa że płaczę twierdząc że my jako rodzina uwzieliśmy się na nią. Czy to może być jakaś choroba psychiczna?

Pani matka, wygląda na to, że czuje się samotna i odczuwa brak zainteresowania innych ludzi. Próbuje to zmienić tak jak potrafi najlepiej. Nie należy z tym walczyć a jedynie okazać jej odrobinę zainteresowania.
Pozdrawiam.

Witam, ciężko ocenić stan Pani mamy na podstawie tego krótkiego opisu, nie można wydać opinii nt. jakiejkolwiek choroby czy zaburzenia bez wnikliwej diagnozy. Myślę, że nawet gdyby nie było podstaw do obaw o stan psychiczny Pani mamy, warto byłoby umówić ją na spotkanie z psychologiem, myślę, że taka wizyta może nie dość, że rozwiać wszelkie Pani wątpliwości to pomóc mamie zrozumieć w czym tak naprawdę tkwi jej problem. Pozdrawiam, Monika

Obserwuje Pani zmiany w zachowaniu mamy, które Panią niepokoją. Mama tez ma żale do rodziny i czuje się nierozumiana. Poniekąd ma rację, Państwu rzeczywiście trudno jest zrozumieć zachowania mamy, które odbiegają od dotychczasowych. Trzeba o tej swojej bezsilności powiedzieć mamie oraz zaproponować wizytę u psychiatry czy lekarza rodzinnego, który pokieruje dalej, tak by postawić diagnozę. Na ten moment widziane są jedynie objawy, a nie jest znane ich źródło. trzeba sprawdzić czy zmiany maja podłoże fizjologiczne czy raczej psychologiczne. to co Państwo możecie robić, to wspierać i motywować do poszukania pomocy.