Konieczność powtórzenia badań na toksoplazmozę po pięciu latach

Witam w 2010 będąc w ciąży robiłam badania na Toxoplazmoze IgM 3.0 ujemny 0-6, wątpliwy 6-1-, dodatni >10, IgG 3.0 (normy 0.0 - 8.0) takie normy mam podane. Obecnie jestem w 8 tygodniu ciąży czy powinnam powtórzyć badania?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie ma Pani częstego kontaktu z kotem lub jego odchodami, ani nie była narażona na kontakt z nimi w okresie poprzedzającym ciążę to nie ma takiej konieczności.