Kontakt z byłym chłopakiem

Rok temu zerwał ze mną chłopak W ciągu tego roku mieliśmy przelotny romans, zawsze coś nas do siebie ciągnęło ale on chyba nie chciał prawdziwego związku. Przestał sie ze mna spotykać i znalazł sobie dziewczynę na poczatku nadal sie przyjaźniliśmy, oczywiście nic miedzy nami już nie było, ale jego dziewczyna jest o mnie zazdrosna i zabroniła mu sie ze mna kontaktować Dodam że mieszkamy w jednym akademiku a z nim znam sie od dziecka. Teraz on mnie unika. Jak go odzyskać?

Chłopak dość jasno postawił sprawę. Dokonał wyboru.
Rozumiem, że jakiś czas temu nie chciał związku, ale było mu dość wygodnie mając Panią "na podorędziu". Być może Pani traktowała to jako szczere zaangażowanie i widziała szanse na zbudowanie relacji na nowo.
Warto, żeby Pani także przyjrzała się swojej motywacji do utrzymywania tej relacji i czy na pewno była to dla Pani przyjaźń, czy raczej "czekanie na coś więcej". I czy to "coś więcej" ma szansę nastąpić? Albo inaczej- jak długo chce Pani czekać? Taka niepewność i utkwienie w czymś, co nie przynosi Pani prawdziwej bliskości może być po jakimś czasie trudne i wyczerpujące emocjonalnie. Przynieść frustrację, a także uniemożliwić poszukanie realnej, satysfakcjonującej relacji.

Witam, zerwał z Panią chłopak. Teraz chciałaby Pani go odzyskać. Proszę spróbować z nim porozmawiać czy wciąż jest zainteresowany odnowieniem kontaktu. Jeżeli Pani unika, to stara się aby jego partnerka nie czuła się zazdrosna lub czegoś się obawia. Jeżeli Państwo to wyjaśnią to łatwiej będzie wam funkcjonować w jednym miejscu, wrócić do normalnych kontaktów.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl