Czy powinnam złożyć życzenia na imieniny byłemu chłopakowi?

Witam. Mam pytanie. Byłam z chłopakiem kilka lat. Niestety zdradził mnie i grał na co najmniej dwa fronty. Ja byłam na zimę inna osoba na lato. Jutro ma on imieniny i zastanawiam sie czy dobrym pomysłem jest wysyłanie mu życzeń (cos w stylu sto lat) czy tez powinnam olać ten dzień. Nie chce wyjsć na kogoś kto nie szanuje sie dlatego byłabym wdzięczna za doradzanie czy warto zaprzątać sobie tym w ogóle głowę czy powinnam nie podtrzymywać sztucznie kontaktu którego i tak nie mamy ze sobą.

Witam. To Pani decyduje, co w danej relacji jest dla Pani ważne. Jeżeli jest jakiś powód, dla którego pragnie Pani podtrzymywać tę znajomość - może Pani zawsze "przypominać" o sobie w taki subtelny sposób, jako okazjonalne życzenia. Jednak z Pani opisu jasno wynika, że ta znajomość zakończyła się dla Pani boleśnie (zdrada). Do tego wskazuje Pani, że podtrzymywanie tej relacji byłoby sztuczne i niepotrzebne, bo kontaktu i tak nie ma.

Jak sama Pani zauważa - nie chce Pani "wyjść na kogoś, kto się nie szanuje" - jak rozumiemto stwierdzenie, próbuje Pani postawić granicę i nie wie do końca, gdzie ona powinna przebiegać. Proszę się zastanowić - co miałoby Pani przynieść składanie życzeń w tej sytuacji, po co właściwie ten gest? Jeżeli jeszcze czegoś oczekuje Pani od byłego chłopaka - lepszym rozwiązaniem będzie po prostu porozmawiać. Jeżeli między Państwem nie ma już żadnej więzi i nie ma Pani potrzeby kontynuwania relacji - lepiej zrezygnować z kontaktu.

Warto pomyśleć, po co miałaby Pani to robić i jakie znaczenie miałoby to dla Pani? Jeśli szacunek i pamiętanie o życzeniach, nawet wobec osoby, z którą nie utrzymuje się kontaktu, jest dla Pani ważny, warto to zrobić (dla siebie). Jeśli jednak nie znajduje Pani innych przyczyn, a nie utrzymujecie ze sobą kontaktu- to czy takie działanie miałoby jakiś sens?

Zastanawia się pani nad tym, czyli jakaś chęć ku temu jest. Ale nie o tą chęć chodzi a o to, co ma być później. Czy chce pani napisać te życzenia z jakiegoś konkretnego powodu (np. Odnowienie relacji) czy "tak po prostu ".
Widzę też że liczy się dla pani zdanie innych ("nie chcę wyjść na... "), ale proszę nie uzalezniac swojego zachowania od innych. W tym wypadku tylko pani może podjąć decyzję i wziąć na siebie wszystkie jej konsekwencje. Pozdrawiam