Kontrola wirusowego zapalenia wątroby typu B

Witam. Jestem nosicielką wzwb moje próby wątrobowe, i wszelkie inne badania (białko całkowite, czas protrombinowy itd) sa w porządku. HBV DNA to IU/ml 20. Lekarz powiedział ze nie muszę brać leków, ze moge zapomnieć o chorobie na pół roku i przyjść znów zrobic wyniki. Czy to prawda ? Czy tak to powinno funkcjonować ?

Aleksander Ropielewski

Pani wynik faktycznie świadczy o niskiej wiremii i aktywności choroby. W takich przypadkach nie ma korzyści z prowadzenia leczenia (proszę być świadomym o licznych efektach ubocznych leków stosowanych w leczeniu WZW B), zaleca się natomiast regularną kontrolę.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lekarz mówi to na podstawie swojego doświadczenia. Ogólnie, ksiazkowo nie można tak powiedzieć, choć człowiek nie jest maszyna którą można katalogować w podręczniku.