Krew i śluz w kale

Dzień dobry, mąż dwa lata temu miał rektoskopie z powodu krwi i śluzu w kale. Wynik :wczesne aktywne CU. Zaczął przyjmować Asamax (czopki i tableki) Wszystkie objawy ustały i dopiero po 2 latach wykonał kolonoskopie. Wynik zaraz po badaniu to brak zmian na całej długości za wyjątkiem odbytnicy (zaczerwienienie z zachowanym rys.nacz.) zaś wynik hist. Odbytnica: Nieokreślone przewlekłe zapalenie o średnim nasileniu. Co oznacza ten wynik, czy on wskazuje na CD? bardzo się martwie proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik może potwierdzać chorobę. CU jest to przewlekła choroba z remisjami co może zaburzać obraz danego badania.