Krew obwodowa, cukier, gospodarka tłuszczowa, trójglicerydy - interpretacja wyników

Witam, chciałabym spytać o wyniki mojej mamy - tzn. była na badaniach we wrześniu - z powodu pracy, a teraz poszła na badania na tarczycę (ponieważ u mnie były złe, dali skierowania na badania dla mamy), a przy okazji zrobiła również pozostałe, a oto wyniki (mama ma 49 lat): 1. Krew obwodowa - hematokryty 42% 0,42l/l (takie samo we IX i teraz w IV) - hemoglobina 85% 13,6 g/dl (równiez takie samo) - krwinki czerwone we IX 4470000 ul 4,47, a w IV 4500000 4,50 - krwinki białe we IX 6 800 6,8, a w IV 9 300 9,3 - płytki krwi - we IX 264 000, a w IV 226 000 - OB we IX 10, a w IV 8 mm. 2. Cukier - glukoza na czczo we IX 77, w IV 76. 3. Gospodarka tłuszczowa - poziom cholesterolu całkowitego we IX 186 mg%, a wIV 138 mg% (a norma 150-230 mg%) - trójglicerydy z surowicy we IX 108 mg%, a wIV 92 mg% - HDL we IX 52 mg%, a w IV 47 mg% - LDL we IX 112,4 mg%, a w IV 72,6 mg%. No i teraz  jeszcze badanie tarczycy: TSH wyszło 2,43 mlU/l. Z góry dziękuję za odpowiedź... bo nie wiem, czy jest czym się martwić... najbardziej dziwi nas ten spadek gospodarki tłuszczowej... i tych krwinek...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Pani,

Nie ma powodów do niepokoju. Wyniki Pana mamy są jak najbardziej prawidłowe. Poprawa parametrów lipidogramu jest bardzo pozytywnym zjawiskiem, szczególnie w wieku mamy, gdzie podwyższone wartości w lipidogramie wiązałyby się ze zwiększonym ryzykiem chorób układu sercowo-naczyniowego. Również wyniki morfologii krwii mieszczą się w granicach normy, więc na podstawie wszystkich przedstawionych przez Pana badań, nie można stwierdzić żadnej patologii.