Krótka kość udowa i ramienna u dziecka

Witam, ostatnio usłyszałam bardzo niepokojące wieści KRÓTKA KOŚĆ UDOWA i RAMIENNA u dziecka. Oto wymiary w 30w 0d: BDP 74,8 mm 30 w 0d; FOD 98,2 mm;HC 273 mm 30w 1d; AC 264,8 mm 30w 4d; HL 45,8 mm!;FL 52,2 mm! 27w 6d; BDP/FOD 0,76; HC/AC 1,03; BDP/FL 1,43; masa na granicy normy 1421 g tj 37,7 percentyl Twarzoczaszka normalna (nigdy nie było do niej zastrzeżeń, a mimo to pani doktor powiedziała ładna buzia ale nóżki i rączki zwracają uwagę. Czy to już dramat w postaci achondroplazji?

Piotr Pilarski

Witam,

to jeszcze nic nie musi oznaczać. Jeśli rodzice są niskiego wzrostu to mogą sie tak kształtować wymiary kości długich. Nie pozostaje nic innego jak czekać do porodu i wtedy wykonać odpowiednie badania w zależności od stanu dziecka.

Pozdrawiam.