Kość udowa 5,41 mm w USG ciąży

Wiek ciąży wg OM to 11w1d, wg CRL (49,54mm) to 11w5d. BPD 19,35mm (13w0d), HC 64,98mm (12w4d), AC 5,23cm (12w1d), NT 1,6mm, FHR 166ud/min, Ductus Venosus PI 0,90. Waga 52 g, EFW (AC/BPD/FL/HC) to 11w4d. Martwi mnie kość udowa 5,41mm, usg nie wyświetliło obok na jaki wiek ciąży to wskazuje tylko "OOR". Jest raczej za krótka, powinna mieć chyba koło 7mm. Czy coś jest nie tak z jej długością, czy tak może być czy powinna na ten czas być dłuższa, czy powinno mnie to martwić?

Aleksander Ropielewski

Prosze się nie przejmować ponieważ ocena długości kości udowej w tak wczesnej fazie ciąży jest trudna i nie zawsze możliwa. Proszę podczas kolejnego USG zwrócić uwagę lekarza na ten fakt, a na chwilę obecną zachować spokój.