Które z tych okularów powinnam nosić w domu?

Dzień dobry. Mam swie pary okularów minus 3, 00 D z astygmatyzmem 0,75 i drugie półprogresywne z addycją 0,75 i sferą - 2,25 . Które powinnam nosić w domu ? Dodam, że w tych półprogresywnych widzę dobrze telewizor, i przez okno dla przykładu - numery rejestracyne.

Witam,
w domu może pani używać i jednych i drugich okularów ,w zależności od potrzeb.
Należy kierować się komfortem widzenia.
Z tego co Pani pisze,wynika,że słabsze okulary(półprogresywne) są dla Pani wystarczające do czynności domowych.

pozdrawiam
Elżbieta karolczuk-Matyja