Łagodna postać nocnej napadowej hemoglobinurii

W 2010 Stwierdzono u mnie obecność łagodnej postaci Nocnej napadowej hemioglobinurii. Szpik w ok 90-95% stłuszczony, ubogokomórkowy. Hemoglobina w granicach 10,3-11,8, żelazo 50-114, LDH 200, bilirubina 0,51. Jetem pod stałą opieką prof. K. w Poznaniu. We wrześniu br stwierdzono u mnie zapalenie zapalenie kalepki podrzepkowej głębokiej. Co dało się wyleczyć. ale najgorsze jest chondropatia stawu rzepkowego udowego II i III stopnia. Czy choroba NNH ma wpływ na chorobę kolan/chrząstek?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma bezpośredniego powiązania w skutkach NNH na kondycję stawów. Jedynym co może wpływać na kondycję chrząstki stawowej i kośćca jest niedokrwienie wynikające ze skutków NNH.