Leczenie nadciśnienia i skoki ciśnienia

Witam ! Lecze sie na nadcisnienie , biore regularnie leki , ale moje cisnienie ciagle waha sie 140/100 a dzisiaj nie moglam zmierzyc cisnienia na profesjonalnym cisnieniomierzu ....ciagle byl error az wreszcie okazalo sie ze mialam cisnienie 147/111 . Dlaczego to drugie czyli rozkurczowe mam takie wysokie? Lekarz tylko kreci glowa i mowi " widocznie tak Pani ma " ...co to znaczy ? Nie mieszkam w Polsce i moze tutaj olewaja obcokrajowcow?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nadciśnienie tętnicze dotyczy nie tylko ciśnienia skurczowego, ale także rozkurczowego. Uzyskiwane ciśnienia są nieprawidłowe pomimo farmakoterapii. W związku z tym wskazana jest modyfikacja leczenia - zmiana dawek i kombinacji leków.