Czy moje ciśnienie jest mierzone prawidłowo?

Pytanie o mierzenie cisnienia. Moja 92 lata mama bierze Amlozek 5 mg wieczorem , Bisoratio 5 mg rano, Protevask 35 mg 2 x dziennie (po lekkim udarze niedokr. przed 5 laty), ma chorobe niedokrwienna serca. Od jakies czasu powtarza sie dziwna sytuacja z cisnieniomierzem i mierzeniem cisnienia. Otoz jak z zegarkiem w reku okolo 16.30 podnosi sie gorne cisnienie krwi na 160, na 170, po godzinie spada samoistnie. Czesto jednak nie mozna zbadac cisnieniomierzem cisnienia o tej newralgicznej, bo cisnieniomierz pompuje do pewnego momentu i potem buczy i znow pompuje i znowu to samo. Zastanawiam sie co moze byc przyczyna takiego zachowania cisnieniomierza (?). Sprawdzalismy w sklepie medycznym, cisnieniomierz jest dobry. Probowalysmy z malymi przerwami mierzyc to cisnienie co 5 minut, w koncu za ktoryms razem sie udaje i stad podalam ze wychodzi wartosc podniesiona. Bo juz kolo 17.15 cisnieniomierz mierzy normalnie i pokazuje 160/70, kolejne mierzenie tez normalne i pokazuje 150/70, czyli ze spada . Czy ciesnieniomierz nie moze zmierzyc, bo jest jakas arytmia serca, moze przerwy w pulsie czy tez za wysokie cisnienie, migotanie przedsionkow itd. (?) Jest oczywiscie pod opieka kardiologa, holter nic nie wykazuje, usg serca tez nic, ekg tez nic. Co moze byc przyczyna, tego ze cisnieniomierz nie moze zmierzyc cisnienia a po dluzszej przerwie ciesnieniomierz mierzy normalnie, rano cisnieniomierz mierzy normalnie (?)

1) Sugeruję kupno nowego aparatu do pomiaru ciśnienia,

2) W przypadku bardzo wysokiego ciśnienia, przekraczającego wartości maksymalne w danym urządzeniu, pomiar może być niemożliwy.

3) Przedstawione wartości są zbyt wysokie - proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym.