Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie trądziku – antybiotyki

Witam, mam trądzik od około 13 roku życia. Brałam antybiotyk przez 5 miesięcy, pomogło... lecz tylko na krótko. Potem dermatolog przepisał mi D... i krem kojący do twarzy. Wydaje mi się, że nic nie pomaga. Odkąd biorę D... pojawiają mi się pryszcze koło brody... najpierw jest wysypka, a potem zamieniają się w ropne pryszcze. Czy to możliwe, że od D... mi się tak dzieje? Dodam jeszcze, że mam zamiar pójść znów do dermtologa, bo D... mi się kończy. :)

KOBIETA ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, co jest bezpośrednią przyczyną pojawiania się zmian określanych przez Panią jako krosty. Być może jest to chwilowe zaostrzenie, wymagające wprowadzenia dodatkowego, silniej działającego preparatu niż stosowany dotychczas. Zachęcam do wizyty u dermatoloa, który dobierze odpowiednie leki.

Specjalista dermatolog i wenerolog.
0

Tak to możliwe, w pierwszej fazie leczenia skóra zaczyna się oczyszczać.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy