Leczenie zęba a jego nadwrażliwość

Witam, dziś miałam plombowaną górną lewą siódemkę, bez znieczulenia, podobno dziurka była mała, ale trochę bolało. Po kilku godzinach zjadłam pierwszy posiłek i momentami czułam ból podczas gryzienia tym zębem, podobny do nadwrażliwości, nie bardzo dokuczliwy, trwający tylko chwilkę. Czy jest się czym niepokoić?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Możliwe że konieczna będzie korekta wysokości wypełnienia - jeśli dolegliwości będą się utrzymywały dłużej koniecznie proszę udać się do stomatologa - natomiast w początkowym okresie po wykonaniu wypełnienia kompowytowego takie dolegliwości są dość częste.

Ząb, jak każda część naszego ciała, nawet po niewielkiej ingerencji potrzebuje czasu na "przyzwyczajenie się" do nowej sytuacji - musi się zregenerować. Z tego, co Pani opisuje ( nie wiem jaki był stan wyjściowy oraz jaki materiał został użyty do wypełnienia ubytku ) nie ma się czym niepokoić.
Jeśli dolegliwości bólowe będą się utrzymywać dłużej powinna Pani zgłosić się do gabinetu, w którym odbyło się leczenie. Być może będzie konieczna korekta wysokości wypełnienia lub fluoryzacja.