Lekka gorączka przy wzroście zęba mądrości

Witam, od prawie 2 tygodni, w godzinach wieczornych mam lekka gorączkę (nie mierzyłem, jestem w UK, nie mam termometru) nie jest mi zimno, mam czerwone policzki i ciepłe czoło. Wyrasta mi ząb mądrości po prawej stronie na dole jamy ustnej. Jeszcze 2 tygodnie temu ząb bardzo źle reagował na zimno, uczucie prądu. Teraz mogę pić i jest ciepłe i zimne potrawy. Czasami mnie ząb zaboli. Ale martwię się, że ta gorączka w ogóle nie chce przejść. Rano zdrów jak ryba a wieczorem ta wyższa temperatura

Dzień dobry, podwyższona temperatura może towarzyszyć różnym infekcjom, ale też wyrzynaniu zębów mądrości. Wspomina Pan o bólu zęba. Przyczyną bólu może być próchnica. Zdarza się ona nawet w zębach, które jeszcze nie do końca się wyrżnęły. Sugerowałabym wizytę u stomatologa, W przypadku powtarzającej się podwyższonej temperatury, również u lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby zleci odpowiednie badania. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz.