Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Liszaje na twarzy po antybiotykoterapii

Od kilku miesięcy mam problem ze skórą twarzy - liszaje na policzkach, przy kącikach ust. Problem zaczął się w marcu tego roku, gdy przez miesiąc miałam zajady po antybiotykoterapi. Skóra jest często zaczerwieniona i sucha. Stosowałam różne maści, kremy do skóry atopowej, ale problem wraca. Prawdopodobnie mam osłabiony organizm, biorę Lexapro.
KOBIETA ponad rok temu

Poparzenia słoneczne

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Leczenie liszaja płaskiego jest długotrwałe. Do metod leczenia miejscowego zalicza się silnie działające kortykosteroidy, które można stosować pod specjalnym opatrunkiem Na błony śluzowe kortykosteroidy stosuje się w skojarzeniu z retinoidami. Warto udać się do dermatologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, lexapro może wysuszać skórę. Dodatkowo z opisu wynika, że może być to objaw łojotokowego zapalenia skóry które również występuje po antybiotykoterapii. Rozstrzyga badanie u dermatologa. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy