Łuszcząca się skóra z czerwonymi wykwitami

Oczywiście nic nie zastąpi wizyty u dermatologa i mam zamiar to uczynić, ale przy niedzieli korzystając z okazji zapytam o co jakiś czas na wew. stronie ud przy kroczu dostaję suchości skóry, łuszczy się, jest lekko zaciemniona w stosunku do reszty skóry. Golę się w tym miejscu, biegam trochę kilometrów, na pewno to też ma wpływ na stan skóry w tym miejscu, ale pojawia się ten problem raz na jakiś czas. Sucha, łuszcząca się skóra w czerwonymi wykwitami. grudkami idącymi od krocza. CoToMożeByć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają tło zapalne lub alergiczne. Proszę zastanowić się czy objawy nie pojawiają się tylko po określonym rodzaju bielizny, po konkretnym proszku/płynie do prania, czy nie towarzyszą znaczeniu spoceniu się, infekcjom intymnym itd. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem.