Metody leczenia ziarniniaka obrączkowatego

Mam stwierdzonego ziarniniaka obrączkowatego, który się rozsiał. W dzieciństwie byłam leczona bez większych rezultatów. (Chciałam nadmienić przy tym, że nie mam podwyższonego cukru we krwi ). W tej chwili mam 20 lat i zmiany coraz bardziej się rozsiewają. Chcę zapytać czy są jakieś skuteczne metody leczenia ziarniniaka ?

Jeśli choroba jest rozsiana potrzebne jest leczenie systemowe (doustne,dożylne) , jest kilka schematów - skuteczność wszystkich bywa zmienna zależnie od indywidualnego przypadku , ale ogólnie - choroba trudno się leczy. Proponuję zwrócić się do Kliniki Dermatologii w najbliższym ośrodku akademickim , zż