Wyprysk atopowy i naświetlenia lampami PUV-a

Witam serdecznie! U mojej 17-letniej córki stwierdzono atopowe zapalenie skóry. Wyprysk atopowy jest tak silny, że już 3-krotnie przebywała w klinice dermatologii, gdzie stosowane były naświetlania lampami PUV-a. Jednak wyprysk tylko przygasł i po wyjściu w dalszym ciągu pojawił się na całym ciele. Od roku przepisywane ma silne maści sterydowe, które tylko łagodzą objawy, po przestaniu stosowania sterydów wyprysk pojawia się w ciągu 3-4 dni. Miała zrobione wszystkie testy pokarmowe i wziewne już 3-krotnie, jednak nie jest uczulona na żaden alergen. Stosujemy wszystko co jest możliwe dla skóry atopowej, (płyny do kąpieli, mydła, balsamy do ciała) i nic nie pomaga. Zrobiliśmy również posiew na grzyby Candida z kału i też nic. Ostatnio z powodu wyprysku miała gronkowca. Lekarze stosują typowa psychoterapię i przepisują tylko sterydy. Proszę o pomoc, co może być jeszcze przyczyną jej stanu. Gdzie szukać pomocy? Skóra córki jest tak cienka, że sama pęka i robią się rany.

Witam! Opisane objawy sugerują bądź to ciężką postać choroby lub rozpoznanie zostało błędnie postawione. Jeśli diagnostyka nie była prowadzona w ośrodku akademickim doradzam kontakt z takim ośrodkiem - tzn. Kliniką Akademii Medycznej/Uniwersytetu Medycznego i zwrócenie sie o diagnostykę w tym miejscu. Jeśli rozpoznanie postawiono w Klinice Dermatologii ośrodka akademickiego - a problemy trwają nadal i był to ośrodek w innym mieście niż Warszawa, sugeruję kontakt z Kliniką Dermatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - pracują tam renomowani specjaliści. Pozdrawiam!