Miażdżyca żył a zabieg chelatacji

Witam, mam pytanie odnośnie spraw kardiologii oraz tak mi się wydaje miażdżycy żył kończyn dolnych. Mój mąż 3 lata temu przeszedł zawał ma 2 stenty i wszczepiony kardiowerter. Narzeka na bóle kończyn dolnych jest po tomografię i na chwilę obecną ma skierowanie na by-pasy. Zażywa masę leków, ale jak przyjdzie weekend to oczywiście popija piwo i tak przez ten czas potrafi wypić 12 piw. Czy w takiej sytuacji leki go leczą czy raczej szkodzą organizmowi. Z internetu wyczytałam o sposobie leczenia miażdżycy chelatacją czy to naprawdę skuteczne leczenie bezinwazyjne czy raczej mój mąż powinien poddać się operacji.

MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam! Zabieg chelatacji jest jedną z niekonwencjonalnych (alternatywnych) metod leczenia miażdżycy naczyń. Opisana metoda nie ma skuteczności potwierdzonej wiarygodnymi badaniami klinicznymi, jednocześnie jest kosztowna i długotrwała. Jeśli Pani mąż został zakwalifikowany do operacji pomostowania tętnic wieńcowych (by-passy, CABG) to proponuję poddać się tej operacji, gdyż jest to skuteczne leczenie, które przyniesie widoczne i przewidywalne efekty. Sama kwalifikacja do tego zabiegu sugeruje, że proces miażdżycowych w obrębie naczyń wieńcowych jest rozległy i zaawansowany. Opisane spożycie alkoholu jest szkodliwe i może szkodzić zarówno poprzez podwyższanie ciśnienia tętniczego, stężenia triglicerydów jak również poprzez wpływ na działanie leków. Konieczne jest ograniczenie spożycia alkoholu. Najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia chorób układu krążenia wydaje się być spożywanie niewielkich ilości (1 kieliszek) czerwonego wina. Proponuję aby Pani mąż pozostał pod opieką kardiologa. Zachęcam do poddania się operacji pomostowania tętnic wieńcowych. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty