Miąższ nerki widoczny podczas badania USG

Witam, podczas badania usg przypadkowo lekarz zauważył,że miąższ nerek ma wielkość 5mm - co to oznacza? mam juz do wykonania szereg badan ale czy to oznacza ze nerki przestaja funkcjonowac?

To bardzo cienka warstwa aktywnej części nerek dlatego trzeba wykonać szereg badań, aby określić ich funkcjonalność. Dopiero po wynikach badań będzie można stwierdzić konkretnie czy to taka anatomiczna odmiana czy też patologia.