Wyniki USG nerki u męża

Dzień dobry, chciałam zapytać o wynikach USG mojego męża. Dziś odebrał wyniki i w opisie jest UKM nerki prawej znacznie poszerzony ze zwężoną warstwą miąższową. Kielichy poszerzone do szer. 5 cm, początkowy odcinek moczowodu prawego szer 15 mm co to oznacza?

To oznacza zastój moczu dużego stopnia w zakresie nerki związany z jakąś patologią w zakresie moczowodu (zwężenie, kamień). W tej sprawie trzeba skonsultować się bezpośrednio z urologiem. Zapewne konieczny będzie zabieg albo drogą endoskopową albo wręcz operacyjnie