Miłość do innego partnera a odejście od męża

Jak odejść od męża, czy powiedzieć mu o tym,że się zakochałam? Witam,jestem mężatką,lecz 2 miesiące temu poznałam innego mężczyznę, zakochałam się ze wzajemnością i jestem zdecydowana opuścić mojego męża.W małżeństwie duszę się,nie jestem szczęśliwa.Bardzo obawiam się reakcji męża,nie mam pojęcia jak mu o tym powiedzieć.Czy lepiej powiedzieć prawdę,że kogoś poznałam,czy lepiej zataić ten fakt,i tylko powiedzieć,że odchodzę bo jestem niespełniona w tej relacji?Mąż bywał agresywny niebezpośrednio

Witam,
jeśli rzeczywiście zakochała się pani w innym mężczyźnie i nie widzi pani już swojego miejsca u boku męża, proszę spróbować mu o tym w delikatny sposób powiedzieć. Myślę, że czas jaki spędziliście razem w małżeństwie zobowiązuje panią do uczciwego postawienia sprawy. Trudno jest żyć w nieszczerej relacji, proszę więc zdecydować co dla pani i pani małżeństwa będzie lepsze.
Pozdrawiam

Witam. Rozumiem, że miłość zadziałała odświeżająco na Panią i umożliwiła spojrzenie na dotychczasowy związek z innej perspektywy. Dodała Pani energii i wiary, nadziei na nowe życie w nowym satysfakcjonującym związku. Pisze Pani, że obawia się reakcji męża, bo bywał agresywny, że dusi się Pani w małżeństwie i nie jest szczęśliwa. Że chciałaby Pani odejść, ale nie wie jaki podać mężowi powód odejścia. Miałam wrażenie, że tak trochę chciała Pani pochwalić się przed nim, że jest zakochana. Myślę, że warto rozważyć podjęcie szczerej rozmowy z mężem na temat tego co Pani odczuwa w relacji z nim i jakie decyzje Pani podejmuje. Jakie treści przekaże Pani w tej rozmowie mężowi zależne jest tylko i wyłącznie od Pani, bo przecież rozmowa będzie skutkowała konsekwencjami, w których będzie Pani żyła. Pozdrawiam

Mgr Zuzanna Starczewska

Nie wiem jak długo jest Pani mężatką ale czas Pani nowego związku to 2 miesiące. Myślę,że to krótki czas i może warto dać sobie go więcej na podjecie słusznej dla Pani decyzji.

Myślę, że warto powiedzieć prawdę. Kłamstwa niczego nie zmienią na lepsze, a. prawdzie i tak przyjdzie czas spojrzeć w oczy.....