Mocny puls, osłabienie i zawroty głowy u 41-latki

Moje ciśnienie jest prawidłowe ale bardzo mocny puls do tego czasami mam zawroty głowy i czuję się osłabiona.W przeszłości często miałam bardzo niski poziom żelaza. Czy to świadczy o czymś ppważnym . Dodam że w mojej rodzinie zawały serca zdażają się często.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani co ma Pani na myśli pisząc "mocny puls". Jeśli jednak wraz z takim pulsem współistnieją zawroty głowy i osłabienie konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią i zleci badania dodatkowe (w tym przede wszystkim morfologię oraz EKG).