Morfologia u 12-latka

Interpretacja wyników morfologi chłopiec lat 12 Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co to może być przy takich wynikach z morfologi ? Wypisałem tylko te wartości które odbiegają od normy. MCV =91 (72-87) H neutrofile = 1,39 (1,5-6,0) L limfocyty = 4,44 (1,5-4,0) H neutrofile = 20,8% (25-60) L limfocyty = 67,1% (25-50) H monocyty = 9,7% (1-5) H

Witam! Podwyższony poziom MCV najczęściej jest wynikiem niedoboru kwasu foliowego bądź witaminy B12. Podwyższony poziom limfocytów przy obniżonym poziomie neutrofili najczęściej związany jest z infekcją wirusową. Wyniki badań wymagają jednak oceny przez lekarza który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.