Możliwość jednodniowej wycieczki 8 dni od rozpoczęcia ospy u dziecka

Witam.Moja 6-letnia córeczka od 4 dni ma wysypkę z powodu ospy.Nie gorączkowała,a na ciele nie pojawiają się już nowe plamki.Świąd nie jest już taki uporczywy i córka ogólnie dobrze się czuje.Najwięcej ich jest na tułowiu.Smaruję ją pastą cynkową.Ma za to strupki,które z tego co wiem muszą same odpaść.Za 4 dni,czyli 8 dni od pierwszego wysypu dziecko ma wycieczkę.Czy może zatem córka skorzystać z tej okazji i pojechać?Jest to wyjazd jednodniowy,z rodzicami.Jak jeszcze pomóc dziecku przy ospie?

Piotr Pilarski

Odradzam Pani wysyłanie dziecka na wycieczkę. 8 dni po pojawieniu się pierwszych wykwitów odporność jest osłabiona i córka może nabawić się np. zapalenia płuc. Poza pastę cynkową warto stosować lek przeciwgorączkowy.

Pozdrawiam.