Możliwość pozbycia się starych blizn

Witam. Chciałabym zapytać czy jest jakaś możliwość pozbycia się starych blizn (ok 3 lata) lub chociaż zmniejszenie ich widoczności ? Chodzi mi głównie o to czy istnieją jakieś skuteczne maści, żele które w jakimś stopniu mogą pomóc ?

Stare blizny nie poddają się leczeniu kremami. Na tym etapie mozliwe sa tylko zabiegi laserowe ew głębokie peelingi w celu polepszenia estetyki blizny.
Ewa Rybicka

W tym momencie preparaty miejscowe przypuszczalnie nie pomoga. Aby poprawic efekt estetyczny blizny mozna usunac chirurgicznie (chirurgia plastyczna) lub przy pomocy zabiegow laserowych. Wszystko tez zalezy od rodzaju blizny. Warto zatem poradzic sie specjalisty medycyny estetycznej.