Na co moga wskazywać mije badania kręgosłupa?

Prosze o zinterpretowanie mojego wyniku. K.pirsiowa stwierdza się skolioze prawowypukla, umiarkowane osteofity,brzezne na przednich krawędziach trzonow kręgów,zwężenie przestrzeni miedzykregowych na szczycie kyfozy

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na boczne skrzywienie kręgosłupa w prawo oraz zmiany zwyrodnieniowe (spowodowane najpewniej skrzywieniem). Zdjęcie wraz z opisem powinien ocenić ortopeda, który zaproponuje odpowiednie leczenie. Pozdrawiam!