Na czym polega psychologia erotycznego trójkąta?

Facet zaproponował mi trójkąt z INNYM FACETEM... jestem w szoku. Nie przeszkadza mu, że jakiś inny koleś obcowałby ze mną na jego oczach? czy taka propozycja oznacza, że on mnie nie kocha? Mówi, że to było jego marzenie. Ja jestem otwarta, może bym się zgodziła, ale .... nie rozumiem na czym polega psychologia trojkąta jak mozna tego chciec.. ze swoim partnerem.. rozumiem jeszcze ze z kims do kogo sie nic nie czuje... ale ze swoja dziewczyna?

Mgr Monika Hibner

Witam,
zachęcam do przemyślenia propozycji chłopaka. Wygląda na to, że Państwo nie dzielą wspólnie "marzenia" o trójkącie erotycznym.
Sytuacja taka, kiedy nie mamy na coś wewnętrznej zgody i przekonania może zrodzić w Pani poczucie wykorzystania. Będzie wtedy Pani obiektem realizacji fantazji partnera a nie czegoś czego Pani również pragnie. Co prowadzi do nadużycia.
Wydaje się to nie sprzyjać dalszemu pomyślnemu rozwojowi związku.
Pozdrawiam,
Monika Hibner

Witam, fakt, że partner dzieli się z panią swoimi marzeniami i fantazjami erotycznymi świadczy o jego do pani zaufaniu i dużej otwartości w Państwa związku- to plus, to, że Pani najwyraźniej nie podziela niektórych jego pragnień, co jest często obecne w relacjach międzyludzkich gdyż seksualność każdego z nas ma bardzo indywidualny charakter, nie powinno być dużym problemem jeżeli ludzie się kochają i darzą szacunkiem. Skoro nie ma Pani ochoty i raczej ta forma współżycia Panią szokuje niż ciekawi, proszę otwarcie o tym powiedzieć partnerowi, jego reakcje po tym wyznaniu i dalszy rozwój wydarzeń między Państwem pokaże co jest dla niego ważniejsze Pani,,, czy jego fantazje seksualne.
Fantazji można mieć bardzo wiele, można mieć dużo radości i frajdy w dzieleniu się nimi, rozmowach o nich ale nie koniecznie wszystkie je realizować.
Ryzyko wynikające z ulegania partnerowi wbrew sobie, jest bardzo duże, bardzo wiele kobiet absolutnie nie wyobraża sobie współżycia z obcym mężczyzną ponieważ warunkiem niezbędnym i podstawowym jest dla nich uczucie, którym darzą seksualnego partnera. Pozdrawiam