Nadciśnienie tętnicze a korzystanie z sauny parowej

Witam mam 27lat choruje na nadciśnienie tętnicze i zaczełem chodzic na saune parowa, po ktorej zreszta swietnie się czuje. Przebywam w saunie około 15-20min codziennie. Czy jest to bezpieczne przy mojim nadciśnieniu, leki przeciw nadcisnieniowe zarzywam regularnie

Witam. Nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do korzystania z sauny przez osoby z nadciśnieniem tętniczym. Powinien Pan jednak zweryfikować w domowym pomiarze czy taka wizyta w znaczący sposób nie podnosi Panu ciśnienia.