Nadmierne poty w wyniku stosowania żelu Gynokadin

Pytanie do ginekologa. Jestem juz rok po chirurgicznej menopauzie z powodu guza Bordeline na jajniku. Zapisano mi zel Estradiol 0,6 mg pod nazwa Gynokadin. Ale co sie przez 3 dni posmaruje, to natychmiast wracaja mi okropne poty, leje sie spod wlosow, mokra jestem w nocy. Jak tylko przestaje go stosowac jest zdecydowanie lepiej, objawy potów czy uderzen goraca znikaja, troche sie pojawiaja w dni upalne. Dlaczego u mnie jest odwrotnie jak u innych kobiet?

Małgorzata Panek

Należało by zweryfikować leczenie. Niestety reakcja na leki jest indywidualna i nie można przewidzieć, jak kto zareaguje. Proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam