Nagłe osłabienie wzwodu

Mam 26 lat i problem... Niepełny wzwód - nie jest tak twardy jak powinien, a o 2 razie nie ma mowy. Nie mam zbyt wielkiej ochoty na seks i porannego wzwodu. Miałem niewielki uraz głowy i przerwę w życiu erotycznym. Co może być przyczyną? Co zrobić?

Witam! Przyczyn osłabienia wzwodu może być wiele. Do najczęściej zgłaszanych zalicza się czynniki psychogenne - m.in. stres, obawy o satysfakcję partnerki itp. Ponadto na jakość erekcji wpływać może nieodpowiednia dieta, przyjmowanie używek, ogólne osłabienie organizmu i przemęczenie. U osób praktykujących nadmierną masturbację obserwuje się problemy ze wzwodem powodowane osłabieniem wrażliwości na bodźce uzyskiwane podczas penetracji. Sam spadek popędu seksualnego może być wynikiem m. in. przejściowego osłabienia kondycji psychicznej. W takim wypadku wskazana jest konsultacja psychologiczna. Z kolei eliminacja wcześniej wskazanych czynników prowadzi najczęściej do samoistnego odzyskania pełnej sprawności seksulnej. Jeżeli jednak nie przynosi to widocznych rezultatów, zaleca się konsultację ze specjalistą urologiem. Pozdrawiam