Problem z osiągnięciem wzwodu

Witam, mam 20 lat. Mam dziewczynę, normalnie ze sobą współżyliśmy (nawet kilka razy dziennie), mój poziom libido uważałem za bardzo wysoki, czasami też pozwoliłem sobie na masturbację (sporadycznie). Jednego dnia kiedy była u mnie współżyliśmy 2 razy rano, kiedy chcieliśmy się kochać 3 raz wieczorem, nagle mój penis nie chciał w ogóle wejść w stan wzwodu. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Od tego czasu minęło 5 dni i wciąż nie potrafię się podniecić, wchodzę na strony erotyczne i nic, nie czuję wzwodów nocnych, po prostu nie oddziałuje na żadne bodźce. Dodam, że trenuje sport od 5 lat (4-5 x w tygodniu), nigdy nie brałem narkotyków, alkohol pije okazyjnie, nie mam specjalnie żadnych stresów w życiu - studiuję, trenuję, spotykam się z dziewczyną, jestem po prostu szczęśliwy. Chciałbym się dowiedzieć skąd te osłabienie libido, brak wzwodu, popędu i do kogo się z tym udać? Czy należy się martwić? Dodam jeszcze, że rozmawiałem z bratem i mu zdarzyła się podobna rzecz, ale u niego trwa to już 2 tygodnie. Proszę o pomoc i szybką odpowiedź.

Witam! Istotnie, przyczyną problemów z osiągnięciem wzwodu może być przemęczenie spowodowane intensywnym wysiłkiem fizycznym. Na potencję dodatkowo wpływać może stres, w sposób szczególny spotęgowany obawą o dalszą wydolność seksualną. Jednorazowy, epizodyczny lub trwający krótszy okres problem z osiąganiem wzwodu nie powinien być źródłem niepokoju i najczęściej, po ustąpieniu czynników utrudniających jego uzyskiwanie, problem ten ustępuje samoistnie. W przypadku utrzymujących się trudności z występowaniem erekcji lub jej znacznym osłabieniem, zalecana jest konsultacja ze specjalistą urologiem. Pozdrawiam