Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Napad toniczny w czasie infekcji u dziecka

Potrzebuje pomocy neurologa dla mojego synka. Zostal mu przepisany dzisiaj luminal ktory musze podawac podczas infekcji gdys moj synek juz dwa razy w tym roku mial napad toniczny w czasie infekcji. Zapisy eeg oraz tomograf jest prawidlowy. Lekarze nie wiedza co mu dolega i czy to bedzie sie powtarzac. Jestem pprzerazona bo nie wiem z czym mam do czynienia.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Z pani opisu wynika, że mogą to być drgawki gorączkowe, które faktycznie leczy się m.in luminalem. W większości przypadków wraz z wiekiem i stopniowym dojrzewaniem struktur nerwowych takie napady drgawek gorączkowych przechodzą. Zdarza się jednak, że stan taki utrzymuje się również w starszym wieku. Niestety mam za mało danych, aby zasugerować lub poradzić Pani coś konkretniej. Zdecydowanie zalecam wizytę u neurologa, który po wykonanym badaniu będzie w stanie udzielić Pani bardziej szczegółowych informacji.

Z wyrazami Szacunku lek. Aleksander Ropielewski

0

Szanowna Pani Nie podała Pani wieku dziecka -kluczowe ,aby rozpoznać np.drgawki gorączkowe.

Natomiast nie mogę radzić i ewentualnie ocenić propozycji lekarza neurologa dotyczącej sposobu terapii jeśli nie zbadałam pacjenta nie znam szczegółowego wywiadu dotyczącego morfologii napadu padaczkowego oraz innych aspektów zdrowia dziecka w tym takze oceny neurorozwoju.Niestety to bezwzględnie ważne w przypadku małych dzieci .

Pozdrawiam ciepło

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy