Jednorazowy napad padaczki

dobry wieczor wczoraj w kinie na chwile stracilem przytomnosc (posikalem sie przy tym) po odzyskaniu nie za bardzo wiedzialem co sie dzieje jak przyjechalo pogotowie sywierdzili ze to napad padaczki nigdy wczesniej czegos takiego nie mialem czy to mogl byc tylko jednorazowy napad czy moge sie spodziewac ze do bedzie sie powtarzac?

Natomiast rzeczywiście mógł być to pierwszy w życiu napad padaczkowy.I istnieje ryzyko ,iż może wystąpic w przyszłości kolejny.
Przy wystąpieniu tylko jednego w życiu napadu nie rozpoznaje się padaczki i nie włącza się leczenia przeciwpadaczkowego.
Incydent wystąpił w kinie -czyli mógł być wywołany fotostymulacją ( przerywany bodziec świetlny)należy więc koniecznie wykonać zapis eeg również z tym elementem badania.
Warto tez tez unikać do tego czasu i czasu wyjaśnienie -przez specjalistę neurologa-całej sytuacji takich bodźców.Czyli włączanie komputera ,TV. przy zamkniętych oczach .
Najważniejsze pilne jednak to pilne zgłoszenie się do specjalisty neurologa.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med.Adrianna Wilczek

Padaczka jest chorobą ,którą leczy sie jak każde inne.Prosze o tym pamiętać