Napięcie i zgrubienie żył na szyi podczas zdenerwowania u 7-latka

Witam mam pytanie zauważyłam u syna pięcio letniego podczas kiedy on się denerwuje złości napina z na żyłach przy szyi robi się zgrubienia formie kulki a jak nerwy przechodzą wraca do normalności czy to coś poważnego gdzie się mam udać żeby to zbadać

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej ocenić opisaną zmianę, co uniemożliwia postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Najpewniej jest to jednak naczynie szyjne, mięsień lub inna fizjologiczna struktura szyi. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.