Nerwica a uczucie mrowienia na ciele

Dzień dobry. Od kilku lat zmagam się z nerwicą. 2 lata temu miałam zawroty głowy stwierdzono wówczas zespół wędrujących otolitów. W wykonywanym wtedy MRI bez zmian. Poza tym od dziecka mam migreny. Teraz od miesiąca p bardzo stresującym okresie pojawiło się mrowienie w opuszkach palców kulka w gardle i dziwny objaw który mnie zaniepokoił mianowicie uczucie opaski na głowie i stawania włosów na głowie. Czasem na czole czuję jakbym miała grzywkę takie delikatne mrowienie i pociąganie w okolicy prawego oka. Napinanie mieśni? Byłam badana przez 2 neurologów którzy nic nie stwierdzili w badaniu i uznali że to nerwica. Jestem wykończona psychicznie zastanawiam sie czy powtarzać rezonans czy jeszcze robić inne badania.? Hormony tarczcy są w normie. Dziękuję za pomoc.

Witam Panią,
Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały Pani schorzeń
somatycznych a lekarze stwierdzili u Pani zaburzenia nerwicowe,
to one mogą powodować dolegliwości, które Pani opisuje,
tym bardziej, że jak Pani napisała, miała Pani bardzo
stresujący okres.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych,
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie
i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani rozpoczęła właściwe leczenie,
odpowiednio dopasowaną psychoterapię,
gdyż objawy będą się nasilać i mogą prowadzić
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl