Nerwica a zespół jelita drażliwego i krew w stolcu

Witam, mam 21 lat, nerwice i zespol jelita drazliwego. Niestety od okolo 4 miesiecy co jakis czas (rzadko) na stolcu pojawia sie zywoczerwona krew, czasami na papierze rowniez. Klulo mnie w pepku, a teraz od dwoch tygodni kluje mnie codziennie kilka razy dziennie prawe podbrzusze. Stolec jest uformowany, nie cienki. W ogole nie schudlam. Morfologia, ob, crp 3 miesiace temu idealne-w normie. Bylam u lekarza rodzinnego, ale niczego sie nie dowiedzialam. Co to moze byc i co powinnam zrobic?

Witam,
jeżeli niepokoi Cię stan zdrowia,zapytaj otwarcie lekarza o diagnozę,której nie dostałaś.Jeżeli jest potrzebastosowania leków,powinien ją przepisać i skierować do specjalisty,bo to jego obowiązek.Jak chodzi o podłoże nerwicowe,możesz być leczona jednocześnie przez dwóch specjalistów.Objawy podrażnienia jelit leczy gastrolog,drugie psychoterapeuta.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,
w pierwszej kolejności potrzebna jest rzetelna diagnoza lekarska. Możliwe, że będzie potrzebna gastroskopia/kolonoskopia, ale to już w gestii lekarza specjalisty. Oczywiście zespół jelita nadwrażliwego jest zaliczany do chorób psychosomatycznych, gdzie pomocna jest psychoterapia, jednak w pierwszej kolejności należy zająć się somatycznym podłożem pani dolegliwości.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl