Nerwica lękowa i przyjmowanie leków po stracie bliskich osób

witam mam 37 lat poltora roku temu wykazano u mnie nerwice lekowa po smierci brata wszystkie badania w miare ekg tez robilem okolo 100 razy nic niw wykazalo bralem cloranxen przez miesiac i elicea qtab i bibloc pol tabletki bo puls skoczyl nawet do 200 uderzen elicea pozniej odstawilem i bylo ok do kiedy teraz miesiac temu zmarla moja mama i dzis w nocy znowu cisnienie 180na110 puls 180 zadzwonilem po karetke mowili ze to nerwica kazali mi wziasc relanium mam pytanie czy mam wrocic do elicea

Witam serdecznie,

Pana objawy mogą mieć bezpośredni związek z lękowymi myślami. Kiedy przeżywamy trudne momenty w życiu szczególnie wpływa to na nasze emocje. Emocje znowu wywołują sygnały fizyczne. Najczęściej przy nerwicy to jest właśnie ten element na którym najmocniej się skupiamy. Interpretując objawy fizyczne wywołujemy w sobie jeszcze więcej lęku a znowu doprowadza do wzrostu objawów. Tak pojawia się błędne koło lęku doprowadzające nas do napadów paniki.
Sugerowałabym udać się do psychoterapeuty, który nauczy Pana jak radzić sobie z takimi sytuacjami.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl