Nerwica lękowe po urodzeniu dziecka

witam po urodzeniu dziecka zaczela sie u mnie nerwica lękowa.teraz lecze sie elicea 20 i doraznie biore cloranxen. raz jest gorzej a raz lepiej. bralam sertagen, citabax, ale najlepiej dziala chyba elicea. czym te leki sie roznia i czy to mozliwe.nie wiem czy kiedys sie wylecze.wizyty u psychologow niewiele daly.bo wszystko co oni mowia to rozumiem, ale nie potrafie przeprogramowac mozgu aby sie nie martwic.

trzeba poszukac kogos z doswiadczeniem i sukcesami w tej pracy.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry!

Obok leczenia farmakologicznego, aby efekty były skuteczne i długoterminowe, kluczowa jest psychoterapia. Być może warto skorzystać z terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, która w dużej mierze oparta jest na praktycznych ćwiczeniach, nauce zmiany nawyków, zachowań, sposobu myślenia itp.

Pozdrawiam!

Same leki nie pomoga. Psychoterapia jest konieczna, jednak musi być ona prowadzona przez wykwalifikowanego specjalistę. Nie każdy psycholog ma kwalifikacje w zakresie psychoterapii. Należy upewnić sie, że specjalista, którego Pani wybierze jest wykwalifikowanym psychoterapeutą. Osobiście polecam psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, najbardziej adekwatnym w pracy nad głębokimi problemami emocjonalnymi.