Nerwowość i wpadanie w histerię u 18-latki

Mam 18 lat. Zastanawiam sie czy nie mam nerwicy lub czegos takiego. Czesto rozmyslam nad tym co bedzie kiedys, czy znajde chlopaka bo przeciez jestem gruba, czy dostane sie na studia bo nie jesgem kujonem, czy moja rodzina bedziedlugo zyla, bo nie wyobrazam sobie ich smierci, a kesli wszystko bedzie inaczej to ja tego nie przezyje. Czesto kloce sie z rodzicami, wpadam w histerie kiedy np oni sie lekko posprzeczaja lub kolezanka odwola wyjscid. Nie radze sobie ze soba. Ogolnie jestem nerwowa

Z takimi sprawami, o jakich Pani pisze, ludzie często przychodzą na terapię. Również Pani sugerowałbym zastanowienie się nad takim rozwiązaniem.

Dużo przydatnej wiedzy może Pani znaleźć w książce "Lęk i fobia" Edmunda Bourne'a.

Pozdrawiam!

Witam, Jest Pani w trudnym okresie życia, egzamin maturalny i wyścig na studia przed Panią, spore obciążenie jak na, nie w pełni dojrzałą psychikę. Poza tym, w Pani wieku młodzi ludzie często borykają się z podobnymi pytaniami -to normalny proces budowania swojej tożsamości i indywidualności. Ponieważ jednak, jak rozumiem, nie akceptuje Pani swego wyglądu( i zamartwia się nim zamiast zakasać rękawy i po prostu schudnąć) i bardziej skupia się na negatywnych możliwościach, sugerowałabym wizytę u psychoterapeuty i popracowanie nad sobą.Pozdrawiam