Brak akceptacji własnego wyglądu

Co mam zrobić . Nienawidzę siebie. Nie akceptuje siebie jak wyglądam. Jestem gruba mam 179 wzrostu i waż 85kg. Lecz mój chłopak kocha mnie jaka jestem ale ja nie jestem w sanie przestać myśleć o tym jak wyglądam ciągle czuje się jakby ktoś się zemnie śmiał że jestem gruba chociaż ludzie nawet nie patrzą w moją stronę. Co mam zrobić ?

Dzień dobry,

pani negatywny obraz siebie bardzo mocno wpływa na pani życie, na kontakty z innymi, na to jak się pani czuje sama ze sobą. Dobrze, że ma pani bliską osobę, dla której jest pani ważna, i która panią ceni za to jaka pani jest - to niezbędne "inne spojrzenie" w stosunku do pani bardzo negatywnego punktu widzenia. Niestety to naturalne wsparcie nie wystarcza, i pani niska samoocena jest źródłem coraz większego cierpienia - z tego względu uważam, że warto aby spróbowała pani udać się do specjalisty. Myślę, że najlepszym kierunkiem będzie konsultacja z psychoterapeutą i ewentualne podjęcie własnej psychoterapii, która może pozwolić pani przepracować to, w jaki sposób pani siebie widzi i ocenia.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Warto rozpocząć psychoterapię. Zaniżona samoocena i poczucie własnej wartości może wynikać z szeregu czynników ( w tym doświadczenia, relacje z ważnymi obiektami itp). Ich przepracowanie pozwoli na adekwatne widzenie siebie, akceptację, a tym samym satysfakcję.