Nie mam miesiączki już od 2,5 miesiąca. Czy mogę być w ciąży?

Nie mam miesiączki już od 2,5 miesiąca. Ostatnio pojawiły się bóle jajników, gdy się wysilam lub po prostu dużo chodzę. Od niecałego tygodnia towarzyszą mi również zaparcia.
Mogę być w ciąży?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Przyczyn zatrzymania miesiączki może być wiele, od ciąży aż po zaburzenia hormonalne.
W opisanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości ciąży, jeśli doszło do kontaktu seksualnego w odpowiednim czasie. Objawy są dosyć nieswoiste i nie sugerują bezpośrednio ciąży.
Wskazane jest wykonanie testu ciążowego, aby wykluczyć możliwość ciąży. Wynik powinien być już wiarygodny.
Jeśli wynik będzie ujemny, wówczas problem wymaga konsultacji ginekologicznej i dokładnego badania.
Redakcja abcZdrowie.pl