Współżyłam w dni płodne. Czy mogłam zajść w ciążę?

Mam pytanie! Współżyłam z chłopakiem w dni płodne, w sumie według kalendarzyka to w dzień, w którym prawdopodobieństwo zajścia w ciążę było największe. Uprawiamy stosunek przerywany i niestety lub stety troszeczkę nasienia zostało we mnie (minimalna ilość).
Miesiączkę powinnam dostać 8 stycznia. Mam powiększone piersi i bolą mnie jajniki, jednak mam do tego zawroty głowy, których dotychczas nie miałam i wstręt do jedzenia.
Czy mogłam zajść w ciążę?
Z góry dzięki za odpowiedź:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji istnieje realne prawdopodobieństwo zapłodnienia.
Objawy są dosyć niespecyficzne i zbyt wczesne jak na objawy ciąży, mogą być związane ze stresem, ale nie można wykluczyć ich związku z ciążą.
Proponuję wykonać test ciążowy po min. 14 dniach od stosunku, wówczas wynik powinien być wiarygodny.
Jeśli wynik testu będzie negatywny, a krwawienie miesięczne pojawi się w terminie i będzie typowe pod względem obfitości i czasu trwania, to można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć możliwość ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl