Nie schodzi mi skóra z napletka - czy powodem może być problem ze stulejką?

Witam! "Jeżeli próba odciągnięcia napletka ku dołowi napotyka na opór połączony z towarzyszącą dolegliwością bólową, to problemem może być stulejka. Przyczyną jej nabytej postaci jest zwykle niewłaściwa higiena w obrębie penisa. W takim wypadku konieczna jest konsultacja ze specjalistą urologiem i podjęcie ewentualnego leczenia. Pozdrawiam" - mam podobny problem, z tym że nie towarzyszy temu ból, ale opór. W dzieciństwie miałem problem ze stulejką, była zatkana. W sumie przeszło samo, ale w czasie wzwodu - podobnie jak użytkownikowi, na którego pytanie została udzielona w/w odpowiedź - skóra schodzi tylko do połowy i potem wraca na miejsce. Czy ten problem z dzieciństwa może być też przyczyną takiego zachowania?? O penis dbam zawsze i codziennie starannie się myję, chociażby ze względów estestycznych. Spotkałem się też z odpowiedzią, że to może być problem z wędzidełkiem i dobrym sposobem byłoby jego zerwanie, ewentualnie obrzezanie. Proszę o odpowiedź na e-mail: krzychugal@wp.pl
ponad rok temu

Witam,
Jeżeli w dzieciństwie stulejka została zdiagnozowana lub przynajmniej uprawdopodobniona, a nie została usunięta w drodze zabiegu chirurgicznego, to jest możliwe, że utrzymuje się nadal.
Inną przyczyną dolegliwości może być zespół krótkiego wędzidełka. W obu wypadkach konieczna jest konsultacja ze specjalistą urologiem i przeprowadzenie zabiegu, m.in. właśnie obrzezania. Absolutnie nie jest natomiast wskazane samodzielne odrywanie wędzidełka czy jakiekolwiek inne, niekonsultowane ze specjalistą działania.
Powtórzę również, że brak samoistnego, całkowitego odsłaniania żołędzi przez napletek nie jest bezwzględnie równoznaczne ze schorzeniem w obrębie prącia. Sygnałem alarmującym jest natomiast bolesność przy samodzielnej próbie jego odciągania.
Pozdrawiam.