Nie stwierdzono obecności przeciwciał przeciwjądrowych i antycytoplazmatycznych

Mam pytanie w związku z podejrzeniem choroby reumatoidalnej robiono mi badanie przeciwciał ANA ( metoda IIF z użyciem substratów komorek HEp-2 i watroby małpy w klasie IgG) wynik: w mianie 1:100 nie stwierdzono obecności przeciwciał przeciwjądrowych i antycytoplazmatycznych. Czy wtedy nie robi się już ANA2 i ANA3? Czy powinienem za jakiś czas powtórzyć badanie? Mam rozumiec że wynik jest dobry?? Dziekuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który oceni wynik badania i zadecyduje o konieczności wykonania kolejnych.