Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedoczynność tarczycy a odżywki kreatynowe

Witam,obecnie mam niedoczynność tarczycy i przyjmuję Letrox50 i Letrox75.Letrox75 w środy i soboty rano,a Letrox 50 w pozostałe dni rano i teraz mam kilka pytań.Czy podczas przyjmowania Letroxu można zażywać odrzywki kreatynowe?Ogolnie chce powiedzieć że chudne i niewiem czym to jest spowodowane czy braniem tego leku? Ale ważyłem nie dawno 70 kg ,a teraz zaledwie 61-62kg.Mam też częste zaparcia i biegunki i tak na przemian co jakiś czas jest to bardzo klopotliwe.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Witam,

Proszę sprawdzić TSH, fT3 i fT4. Niewykluczone, że przyczyna spadku masy ciała jest zbyt duża dawka Euthyroxu. Jeśli chodzi o odzywki kreatynowe, to nie ma przeciwwskazań, by stosować je z Euthyroxem, ale radziłbym sprawdzić próby wątrobowe i nerkowe, bo kreatyna obciąża w/w narządy. Nie nalezy długo stosować tego typu suplementów. Proszę również oznaczyć stężenie glukozy we krwi rano na czczo.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety