Niedoczynność tarczycy i powiększone węzły chłonne

Mam 61 lat, 165 cm/63kg, niedoczynność tarczycy (TSH–3.11, FT4–14.8, glukoza w osoczu–94. Przyjmuję letrox: 3 dni–75 mg, 4 dni–50 mg. USG – niepowiększona, hypoechogenna, niejednorodna, bez zmian ogniskowych, prawidłowe unaczynienie. Obraz jak w autoimunothyreopatii. Okoliczne węzły chł. niepowiększone. Głównie w nocy silne uderzenia gorąca. Przy dawce letroxu 7x50 mg także duszności. Echo serca, próba wysiłkowa, spirometria wykluczyły serce i płuca. Czy ma to związek z tarczycą?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę wykluczyć iż objawy jakie Pani zgłasza mogą mieć związek z tarczycą. Warto skonsultować się z endokrynologiem. Proszę pamiętać iż czasami ustawienie odpowiedniego leczenie trwa dość długo.